Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Voit ottaa yhteyttä joko suoraan haluamaasi henkilöön tai yksikköömme, tai laittaa meille viestin tulemaan yhteydenottolomakkeemme kautta. Vastaamme lomakkeen kautta tulleisiin viesteihin mahdollisimman pian!

 

Komas Oy

Y-tunnus: 2507356-4

OVT-tunnus: 003725073564

Vaihteen puhelinnumero: +358 10 328 6500

Puheluhinnat 1.6.2016 alkaen 010-alkuisille numeroille: 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min

Postiosoite:

PL60

40101 Jyväskylä
Käyntiosoite:

Yritystie 1

40320 Jyväskylä

Laskutusosoite:

Komas Oy

PL 28662

00021 LASKUTUS

Tutustu laskutusohjeisiin tästä

Yleiset myynnin yhteystiedot

  • Marko Penttinen

    Toimitusjohtaja marko.penttinen@komas.fi Puh. +358 40 842 2811

    antti-jokitalo

  • Miikka Jämsen

    Myynti- ja markkinointijohtaja miikka.jamsen@komas.fi Puh. +358 50 310 1102

    miikka-jamsen

 

Koneistus

Jyväskylä

Komas Oy, Koneistus PL 60 40101 Jyväskylä

Yritystie 1 40320 JYVÄSKYLÄ

Puh. +358 10 328 6500

Fax. +358 14 617 101

etunimi.sukunimi@komas.fi

koneistus@komas.fi

Kurikka

Jussinkatu 5 61300 KURIKKA

etunimi.sukunimi@komas.fi

sales.kurikka@komas.fi

purchasing.kurikka@komas.fi

Härmä

Lahdenkyläntie 13 62300 HÄRMÄ

Sastamala

Vammaksentie 1 38210 SASTAMALA

Koneistus Jyväskylä

    • Pasi Vuorinen

      Liiketoimintajohtaja pasi.vuorinen@komas.fi Puh. +358 40 5931 870

      Pasi Vuorinen
    • Pekka Koskela

      Laatupäällikkö pekka.koskela@komas.fi Puh. +358 50 3229 686

      Pekka Koskela
    • Ismo Luttinen

      Tuotantopäällikkö ismo.luttinen@komas.fi Puh. +358 40 511 7233

      ismo-luttinen
    • Eerik Jalava

      Myynti-insinööri eerik.jalava@komas.fi Puh. +358 40 545 1569

      eerik-jalava
    • Antti Ojala

      Myynti-insinööri antti.ojala@komas.fi Puh. +358 50 355 4157

      antti-ojala
    • Tommi Hytönen

      Myynti-insinööri tommi.hytonen@komas.fi Puh. +358 50 349 6226

      Tommi Hytönen
    • Jouni Mustonen

      Menetelmäsuunnittelija jouni.mustonen@komas.fi Puh. +358 50 330 8307

      jouni-mustonen
    • Jani Maine

      Tuotannonsuunnittelija jani.maine@komas.fi Puh. +358 50 362 1593

      jani-maine
    • Arto Kupari

      Ostaja arto.kupari@komas.fi Puh. +358 50 355 5316

      arto-kupari

Tuotannon työnjohtajat

  • Paolo Mazzei

    paolo.mazzei@komas.fi Puh. +358 50 562 3728

    paolo-mazzei
  • Heikki Rinkinen

    heikki.rinkinen@komas.fi Puh. +358 45 7881 3131

    heikki-rinkinen
  • Jaakko Pirttimaa

    Varastotoiminnot jaakko.pirttimaa@komas.fi Puh. +358 50 527 8091

    Jaakko Pirttimaa
  • Juha Järvinen

    juha.jarvinen@komas.fi Puh. +358 50 433 9667

    Juha Järvinen
  • Petri Harjunen

    Laatuinsinööri petri.harjunen@komas.fi Puh. +358 50 349 4020

    Petri Harjunen

Koneistus Kurikka

    • Linda Mäkivirta-Valkama

      Yksikönpäällikkö linda.makivirta-valkama@komas.fi
      Puh. +358 400 456072

      Linda Saarinen
    • Olli Rantamäki

      Menetelmäsuunnittelija olli.rantamaki@komas.fi Puh. +358 50 577 8034

      Olli Rantamäki
    • Pekka Kortesmaa

      Tuotantovastaava pekka.kortesmaa@komas.fi Puh. +358 50 372 0035

      Pekka Kortesmaa
    • Juha Kuljunlahti

      Tuotannon työnjohtaja juha.kuljunlahti@komas.fi Puh. +358 50 577 8028

      Juha Kuljunlahti
    • Mikko Palomäki

      Laatuvastaava, Työnjohtaja mikko.palomaki@komas.fi Puh. +358 50 372 0032

      Mikko Palomäki
    • Lassi Perkiö

      Tuotantoinsinööri lassi.perkio@komas.fi Puh. +358 407061999

      Leila Perkiö

Koneistus Härmä

    • Juha Nikkinen

      Yksikönpäällikkö juha.nikkinen@komas.fi Puh. +358 44 240 3394

    • Jani Ekola

      Myyntipäällikkö jani.ekola@komas.fi
      Puh. +358 50 312 6086

      ”Jani
    • Jorma Järvi

      Menetelmäsuunnittelija jorma.jarvi@komas.fi Puh. +358 50 597 5966

    • Esko Kallionpää

      QHSE Manager esko.kallionpaa@komas.fi Puh. +358 50 596 9980

      Esko Kallionpää
    • Toivo Koski

      Menetelmäsuunnittelija toivo.koski@komas.fi Puh. +358 50 559 7132

      ”Toivo
    • Pasi Kurkimäki

      Tuotannonsuunnittelija pasi.kurkimaki@komas.fi Puh. +358 50 559 7133

      ”Pasi
    • Terho Malo

      Työnjohtaja terho.malo@komas.fi Puh. +358 50 577 8085

      ”Terho
    • Timo Oja-Lipasti

      Työnjohtaja timo.oja-lipasti@komas.fi Puh. +358 50 559 7134

      ”Timo
    • Jari Suominen

      Laatuinsinööri jari.suominen@komas.fi Puh. +358 50 563 6880

      ”Jari

Koneistus Sastamala

    • Kimmo Kuusiniemi

      Yksikönpäällikkö kimmo.kuusiniemi@komas.fi Puh. +358 50 310 1110

    • Jaana Orrenmaa

      Tilaustenkäsittelijä jaana-orrenmaa@komas.fi
      Puh. +358 50 598 7313

      Jaana
    • Jari-Matti Peltola

      Ohjelmoija jari-matti.peltola@komas.fi Puh. +358 50 310 1183

      Jari-Matti
    • Nina Rapeli

      Tuotannonsuunnittelija ja työnjohtaja (opintovapaalla)

      ”Nina
    • Anssi Korpela

      Tuotannonsuunnittelija ja työnjohtaja anssi.korpela@komas.fi Puh. +358 50 347 0866

    • Petri Heikkilä

      Myynti-insinööri petri.heikkila@komas.fi Puh. +358 50 577 3917

      ”Petri
    • Esko Kallionpää

      QHSE Manager esko.kallionpaa@komas.fi Puh. +358 50 596 9980

      Esko Kallionpää

 

Levypalvelu

Komas Oy, Levypalvelu PL 76 40351 JYVÄSKYLÄ

Ampumaradantie 11 41310 LEPPÄVESI

Puh. +358 10 328 6500

Fax. +358 14 281 114

etunimi.sukunimi@komas.fi

levypalvelu@komas.fi

  • Timo Lehtonen

    Yksikönpäällikkö timo.lehtonen@komas.fi Puh. +358 50 310 1168

    timo-lehtonen
  • Esa Partanen

    Myynti-insinööri esa.partanen@komas.fi Puh. +358 50 310 1192

    esa-partanen
  • Jarno Malmivaara

    Tekninen myyjä jarno.malmivaara@komas.fi Puh. +358 50 310 1121

    jarno-malmivaara

Hydrauliikka

Komas Oy, Hydrauliikka PL60 40101 Jyväskylä

Yritystie 1 40320 Jyväskylä

Puh. +358 10 328 6500

Fax. +358 14 617 101

etunimi.sukunimi@komas.fi

hydrauliikka@komas.fi

  • Eero Hernesmaa

    Yksikönpäällikkö eero.hernesmaa@komas.fi Puh. +358 50 355 4392

    eero-hernesmaa
  • Ilkka Nakkinen

    Kehityspäällikkö ilkka.nakkinen@komas.fi Puh. +358 50 368 0473

    ilkka-nakkinen
  • Janne Mustonen

    Tuotannonsuunnittelija janne.mustonen@komas.fi Puh. +358 40 522 6955

    Janne Mustonen
  • Joel Salminen

    Tuotantoinsinööri joel.salminen@komas.fi Puh. +358 103286569

    Joel Salminen

 

Takomo

Komas Oy, Onkapannu 4 40700 JYVÄSKYLÄ

Puh. +358 10 328 6500

Fax +358 14 617 222

etunimi.sukunimi@komas.fi

takomo@komas.fi

  • Tapio Valkeinen

    Yksikönpäällikkö tapio.valkeinen@komas.fi Puh. +358 40 734 2786

    tapio-valkeinen
  • Hannu Manninen

    Työnjohtaja hannu.manninen@komas.fi Puh. +358 50 566 2259

    hannu-manninen

 

Hankinta

 

Hallinto

  • Niina Sipinen

    Talouspäällikkö niina.sipinen@komas.fi Puh. +358 50 577 8076

    niina_sipinen
  • Outi Iikkanen

    Henkilöstöpäällikkö outi.iikkanen@komas.fi Puh. +358 50 4421779

    Outi Iikkanen
  • Karri Kauppinen

    Business controller karri.kauppinen@komas.fi Puh. +358 50 309 4235

  • Leila Perkiö

    Talous ja hallinto leila.perkio@komas.fi Puh. +358 50 372 0034

    Leila Perkiö

 

Yhteydenottolomake

Tällä yhteydenottolomakkeella voit pyytää yhteydenottoa, antaa palautetta, kysyä, kommentoida ja ehdottaa Komasin palveluihin ja toimintaan liittyen. Mielipiteesi on meille arvokas ja sillä on vaikutusta tuotevalikoimamme kehitykseen ja talomme toimintaan.